Żyj zdrowo i daj żyć innym

Zapraszam na wykład, który ma celu przedstawienie skutków hodowli zwierząt w czterech aspektach:naszego zdrowia, etyki, ekologii i ekonomii.  80% gruntów rolnych to uprawy roślin w celu karmienia zwierząt hodowlanych. Jedna krowa zjada dziennie 45 kg karmy ( w tym 5kg pasz treściwych) i wypija 100l wody. 1,5 mld krów na świecie zjada tyle pożywienia, ile mogłoby wyżywić 45 mld ludzi!!! Między 300 a 500 mln z tych krów jest co roku zabijane. Do upraw roślin tylko rocznie w Polsce używa się 75 tys. ton herbicydów i pestycydów, to 40 km tirów o ład. 22 tony. Nawozów tylko w Polsce na rok to 5,5 mln ton - 3000km tirów. Tylko w Polsce rocznie zabijamy 930 mln kurcząt, 21 mln świń, 1,7 mln krów, 30 tys.koni. Zwierzęta nie są udomowione, są zniewolone, wykorzystane a po ich zniewolonym życiu są zabijane. Z powodu chorób układu krążenia w Polsce co roku umiera 180 tys. osób a z powodu nowotworów blisko 100 tys. osób. Te liczby są straszne, za każdą z nich kryje się cierpienie. Czy chcesz coś zmienić w tych liczbach? Naprawdę możesz, przyjdź. 
Zapraszam lama Paweł
Noworoczne życzenia od JŚ XVII Karmapy

"Moje  najgorętsze życzenia dla Was wszystkich w Tybetański Nowy Rok. Niech ten rok Ognistego Ptaka przyniesie Wam zdrowie, spokój i radość i niech wszystkie Wasze dążenia się spełnią.” 17 Karmapa Ogyen Trinley Dorje

zyczenia
Weekend z Lamą Rinczenem

"Pogląd, medytacja, działanie, owoc w Mahamudrze" - to temat naszego weekendowego spotkania z Lamą Rinczenem. Spotkanie to, jest też wspaniałym zakończeniem dwuletniego cyklu wykładów tekstu Gampopy Ozdoba Drogocennego Wyzwolenia. Zapraszamy do naszej gompy przy ul. Św. Marcina 34/25 w Poznaniu.
Plan godzinowy spotkania z Lamą: 
Piątek 27.01.2017
godz. 18:00 - 20:00 - wykład
Sobota 28.01.2017
godz. 10:30-12:30 - wykład
godz. 15:00 - 17:00 - wykład
Niedziela 29.01.2017
godz. 10:30 - 12:30 - Abhiszeka Buddy Amitabhy 
godz. 15:00 - 17:00 - nauki o Czystej Krainie Dełaczen
 
Uratuj życie karpiowi

Istotą naszego postępowania powinno być współczucie i miłująca dobroć. Możemy się tym wykazać w szczególny czas świąt, kiedy nasza tradycja powoduje, że miliony karpi trafia na polskie stoły,ale nie musi znaleźć się na naszym stole, jak i nie musi tam się znaleźć żadna inna forma pożywienia,która miała matkę. Już na pewno nie muszę jeść niczego, co miało matkę. Niestety na naszym rynku bardzo wiele ryb sprzedawanych jest wciąż jako żywe, co przynosi im wiele cierpienia. Całkiem niedawno naukowcy odkryli, że zwierzęta posiadają układ nerwowy, w związku z tym odczuwają ból-Eureka. Myślę, że i bez tego odkrycia to wiemy, ale teraz mamy przynajmniej naukowe poparcie. We czwartek o godz.19:00 spotkamy się na św. Marcina, po czym razem za zebrane pieniądze kupimy ryby przeznaczone na pewną śmierć i uratujemy im życie, wypuszczając je do Warty. Kto nie może przyjść a chciałby mieć udział w tym szlachetnym postępowaniu może kupić bilet, którego wartość w całości przeznaczona jest na ten cel. Wszystkich nie uratujemy, ale dla tych ocalonych ma to wielkie znaczenie, o czym mogliśmy się już przekonać kilka razy wcześniej, kiedy wypuszczaliśmy ryby do rzeki, wtedy karp wydawało się ledwo żywy, jak tylko poczuł przestrzeń wody z niezwykłą energią odpływał wolny.
W naszym umyśle działanie to zostawi też trwały ślad i jeśli kiedykolwiek będziemy mieli ciężkie chwile, zawsze możemy się o to wspomnienie wesprzeć, "jednak zrobiłem coś dobrego, uratowałem życie karpia". To są właśnie białe nasiona, z których w przyszłości wyrośnie drzewo naszej miłującej dobroci i współczucia, którego owocami będą działania dla dobra innych przynosząc im szczęście.
Idź do strony  1 2 [3] 4 ... 12 13 14