Wizyta Sangtera Rinpocze w Poznaniu 5-6.08.2017

Wizyta będzie miała miejsce w sierpniowy weekend 5-6.08.2017. 
Plan wizyty:
Sobota 5.08.2017 
godz. 16:00 - Nauki Dharmy
 
Niedziela 6.08.2017
godz. 10:00 - Abhiszeka Białej Tary
godz. 16:00 - nauki Dharmy
 
Istnieje możliwość odbycia indywidualnych rozmów z Rinpocze.
Studiowanie tekstu III Karmapy Rangjung Dorje

NAM SZIE JE SZIE DZIE PEJ TEN CIE - „Siastra o rozróżnieniu świadomości i pierwotnych mądrości” – tekst ten zawiera w sobie kwintesencję nauk II obrotu Kołem Dharmy, czyli nauk o pustce. Ogólnie mówi o tym w jaki sposób funkcjonuje 8 aspektów świadomości i jak one zostają przemienione na 5 aspektów pierwotnej mądrości. 
 
Wykłady odbywają się co 6 tygodni w uzgodnionych wcześniej terminach, w poznańskiej Gompie przy ul. św. Marcin 34/25. Najbliższy wykład będzie miał miejsce 9 września, w sobotę o godz. 18:00.
 
Istnieje możliwość dołączenia do grupy w szczególnych przypadkach, po uprzedniej rozmowie z prowadzącą wykłady. Jeżeli ktoś jest zainteresowany, to proszę o informację na adres mailowy: kontakt@buddyzm-poznan.pl. 
Reinkarnacja Tengi Rinpocze

Blisko 1000 lat temu Pierwszy Karmapa Dysum Kjenpa zapoczątkował świadome odradzanie się dla dobra swoich uczniów i wszystkich istot. Zostawił swym uczniom wskazówki, gdzie mają go szukać i w jaki sposób rozpoznać. Odrodził się jako II Karmapa znany z cudownych właściwości Karmapaksi. Na naszych oczach to niezwykłe, wspaniałe działanie dzieje się właśnie teraz. Jego Świątobliwość XVII Karmapa Ogyen Trinle Dordże  podczas corocznych modlitw w miejscu, gdzie Budda osiągnął oświecenie - Bodhgaya- przekazał dwie przepowiednie o odrodzeniu naszego niezwykle dobrego lamy Wielce Czcigodnego Tengi Rinpoczego. Rinpocze przed swym odejściem w paranirwanę dla wielu widzianą jako bolesną lekcję przemijalności połączoną ze smutkiem, ale i z pewnością, że Jego obietnica się spełni. Obietnica ta miała przesłanie "Wrócę, polegajcie na Karmapie". 
Żyj zdrowo i daj żyć innym

Zapraszam na wykład, który ma celu przedstawienie skutków hodowli zwierząt w czterech aspektach:naszego zdrowia, etyki, ekologii i ekonomii.  80% gruntów rolnych to uprawy roślin w celu karmienia zwierząt hodowlanych. Jedna krowa zjada dziennie 45 kg karmy ( w tym 5kg pasz treściwych) i wypija 100l wody. 1,5 mld krów na świecie zjada tyle pożywienia, ile mogłoby wyżywić 45 mld ludzi!!! Między 300 a 500 mln z tych krów jest co roku zabijane. Do upraw roślin tylko rocznie w Polsce używa się 75 tys. ton herbicydów i pestycydów, to 40 km tirów o ład. 22 tony. Nawozów tylko w Polsce na rok to 5,5 mln ton - 3000km tirów. Tylko w Polsce rocznie zabijamy 930 mln kurcząt, 21 mln świń, 1,7 mln krów, 30 tys.koni. Zwierzęta nie są udomowione, są zniewolone, wykorzystane a po ich zniewolonym życiu są zabijane. Z powodu chorób układu krążenia w Polsce co roku umiera 180 tys. osób a z powodu nowotworów blisko 100 tys. osób. Te liczby są straszne, za każdą z nich kryje się cierpienie. Czy chcesz coś zmienić w tych liczbach? Naprawdę możesz, przyjdź. 
Zapraszam lama Paweł
Idź do strony  1 2 [3] 4 ... 13 14 15