Relacja z siódmego Kagju Mynlam Polska 2016

W dniach 9 do 11 września 2016 roku w Centrum w Grabniku odbyło się siódme już polskie Kagju Mynlam. Głównym prowadzącym lamą był czcigodny Sangter Rinpocze. Jak zwykle, około dwa miesiące wcześniej przybyło z Nepalu trzech doświadczonych mnichów wyznaczonych specjalnie w tym celu przez Komitet Międzynarodowego Kagju Mynlam w Bodh Gaji. Dwóch z nich to ciepyni, którzy przygotowują ozdobne tormy i specjalny ołtarz, a trzeci pełni funkcję umdze, czyli prowadzącego śpiewy. 
Otwarcie drugiego trzyletniego odosobnienia, wrzesień 2016 - relacja

8 września 2016 roku w drubkangu Bencien Drubde Osal Ling w Grabniku zakończyło się drugie trzyletnie odosobnienie.Rytuał otwarcia bram odosobnienia rozpoczął się o godz. 9 po stronie męskiej drubkangu, a potem został powtórzony po stronie żeńskiej. Ceremonię prowadzili Czcigodny Sangter Rinpocze, Umdze Lama Tsering oraz drubpyn Lama Rinczen. Przez ostatnie lata Czcigodny Sangter Rinpocze pełnił dla uczestników odosobnienia niezwykle ważną rolę. To właśnie jemu Jego Eminencja Sangje Njenpa Rinpocze powierzył udzielenie wszystkich najważniejszych abhiszek koniecznych do odosobnienia.
Wieszanie flag modlitewnych

CZYM SĄ I CZEMU SŁUŻĄ FLAGI MODLITEWNE
Tybetańskie flagi modlitewne po tybetańsku zwą się lung ta, co tłumaczy się jako "Koń Wiatru". W ich centrum widnieje obrazek konia niosącego na grzbiecie trzy lśniące klejnoty, symbolizujące Buddę, Dharmę i Sanghę. Koń Wiatru reprezentuje wielką moc, pokonanie zła i kroczenie drogą ku Wyzwoleniu. Uwalnia od lęków i usuwa wszelkie przeszkody. Mknie na podmuchach wiatru, roznosząc po całym świecie modlitwy i dobre życzenia dla pożytku wszystkich istot.Pięć kolorów flag - niebieski, biały, czerwony, zielony i żółty - symbolizuje pięć Rodzin Buddów, błogosławieństwo Ciała, Mowy, Umysłu, Zdolności i Aktywności Buddy, a także pięć żywiołów.
List-przepowiednia i ekipa poszukiwawcza

Jak już informowaliśmy, w czasie pudży Taszi Tseringmy, wykonywanej w lutym tego roku w Bodh Gaji, Jego Świątobliwość Karmapa miał bardzo wyraźną wizję dotyczącą narodzin nowej inkarnacji Kjabdzie Tengi Rinpoczego. Spisał wówczas list-przepowiednię, zawierający wskazówki, które pojawiły się w tej wizji. 24 lutego o godz. 10.45 wręczył go Drubłangowi Sangje Njenpie Rinpoczemu w obecności całego zarządu klasztoru Bencien.
Idź do strony  1 2 [3] 4 ... 11 12 13