Uwolnienie karpi 2017

Akcja odbyła się sprawnie. Do przygotowanych worków foliowych z wodą umieściliśmy po dwa karpie-przed zamknięciem worków kompresorem dopompowaliśmy powietrze. By ulżyć odrobinę w ich niedoli-nie ważyliśmy ich a płaciliśmy za wszystkie zakładając , że ważą max, jaki tego dnia pan zważył, z czego był bardzo zadowolony, co nas bardzo cieszy. W ten sposób kupiliśmy 8 karpi, które w ciągu 5 minut dowieźliśmy nad Wartę, gdzie je uwolniliśmy. By uspokoić wszystkich zapewniam, że w Warcie żyją karpie i jest to środowisko im przyjazne a i one nie stanowią zagrożenia dla rzeki. W tekście Tsetar, który czytałem podczas uwalniania tych ryb jest opisany, jak wielki jest pożytek dla zdrowia i długiego życia tych, którzy przyczynili się do uwolnienia zwierząt przeznaczonych na zabicie, dla ich bliskich i ich nauczycieli. W umysłach tych istot pojawiła się ulga, zniknął lęk spowodowany zniewoleniem, a w naszych radość z ich uratowania przed niechybną śmiercią. Nasze umysły się połączyły i to się nazywa dobrymi związkami karmicznymi. 
Z życzeniami Noworocznymi wszystkiego najlepszego oraz wprawiania się w dobrych uczynkach. 
Lama Paweł
https://www.dropbox.com/…/8jbyw7vdayv…/uwolnij%20karpia.mp4…
 
Wizyta Lamy Rinczena w Poznaniu 20-21.01.2018

Tradycyjnie jak co roku w styczniu gościmy w Poznaniu Lamę Rinczena. Tematem tegorocznego spotkania będzie kje rim i dzog rim w wadżrajanie. W weekend 20-21 stycznia br. spotykamy się w gompie przy ul. Św. Marcin 34/25. 
Plan wizyty:
Sobota 20 stycznia br.
godz.10:00 - wykład, 
godz.15:00 - abiszeka Dordże Sempa
 
Niedziela 21 stycznia br.
godz.10:00 - wykład
godz.15:00 - abiszeka Buddy Medycyny.  
 
Uratuj karpia

Wyobraź sobie, że pływasz sobie niesfornie w stawie, gonisz, uciekasz,masz mnóstwo podobnych tobie przyjaciół, jedzenia jest w bród, cieszysz się życiem. Nagle jakaś nieznana ci siła zabierając ci dech umieszcza cię w jakimś ciemnym, ciasnym miejscu, w którym nie masz możliwości ruchu, ledwo wystarcza ci sił by zasysać wodę, by zaczerpnąć tlen.Niedawni przyjaciele zabaw razem z tobą stają się towarzyszami niedoli. Strach wypełnia ci umysł, ból przenika ciało, bezgłośnie wzywasz ratunku, ratunkuuuuuu. Wydaje się nie ma końca tym katuszom, kiedy nagle znowu jakaś potężna siła, której nie możesz się w żaden sposób przeciwstawić, której nie rozumiesz, ale wiesz że działa przeciwko tobie i z którą się nie zgadzasz. Wiesz, że to jest gwałt przeciwko tobie. Czujesz, że obcy robi z tobą działania wbrew twej woli i chociaż wijesz się i napinasz nieznana ci siła wyrywa cię ze świata, zadaje ci ból i rzuca cię na coś , czego nigdy nie czułeś, twarde, szorstkie-dusisz się. Kątem oka widzisz jak twych towarzyszy obcy oddziela od ciebie, czujesz , że na zawsze. Ratunku, ratunkuuuuu uratuj mnie.
We czwartek 21.12 o godz. 16:00 uratujemy kilku towarzyszy niedoli, naszych braci mniejszych jak mówił o nich św. Franciszek z Asyżu. Kupując bilet uratujesz któregoś karpia z tej niedoli. Choć nie ma pewności czy przeżyje w rzece, to przynajmniej jest taka wielka szansa.
Pomódlmy sie wspólnie

Wczoraj  w Rumteku podczas przekazu ustnego do Kandziuru Jego Eminencja Sangje Njenpa Rinpocze zaapelował do uczestników o wspólne modlitwy 1.200.000 do Tary, 1000 razy Sutra i dharani Amitajusa, 100mln razy mantra Benza Guru i Vajrasatwy w intencji usunięcia przeszkód w aktywności Jego Świątobliwości Karmapy, który ostatnio nie czuł się dobrze. Rinpocze mówił, że wspólne modlitwy nie tylko przyniosą zdrowie Jego Świątobliwości Karmapie, ale mają zdolność przeszkody w aktywnościach Jego Świątobliwości usunąć. I dalej Njenpa Rinpocze wyjaśniał, iż mimo tego, że z ostatecznego punktu widzenia przeszkody nie istnieją, to wskutek naszych projekcji nam wydają się oczywiste. Przeszkody pojawiają się wówczas, kiedy zbiorą się przyczyny i warunki a naturą współzależności jest to, że przeszkody mogą być rozproszone poprzez zebranie się właściwych warunków takich jak wykonywanie modlitw. I to z pewnością przyniesie pożytek ogólnie wszystkim lamom, dlatego Rinpocze zaapelował o dołączenie się do tych modlitw najlepiej jak możecie. Na pewno pożyteczne będzie, jeśli i my się do wspólnych modlitw dołączymy, dlatego jutro - to jest w sobotę 04.11 zapraszam do naszej gompy na św. Marcinie na godz. 16:00 na wspólne modlitwy do Guru Rinpoczego wraz z recytacją mantry Om A Hung Benza Guru Pema Sidli Hung. Tego dnia jest pełnia księżyca, a wtedy zasługa z dobrych uczynków wielokrotnie się zwiększa. Zapraszam również w poniedziałek na 19:00, gdzie jak zwykle wykonujemy praktykę Białej Tary, tym razem ze szczególną intencją usunięcia przeszkód, o których mówił nasz lama Njenpa Rinpocze. Lama Paweł
Idź do strony  [1] 2 3 ... 12 13 14