List-przepowiednia i ekipa poszukiwawcza

Jak już informowaliśmy, w czasie pudży Taszi Tseringmy, wykonywanej w lutym tego roku w Bodh Gaji, Jego Świątobliwość Karmapa miał bardzo wyraźną wizję dotyczącą narodzin nowej inkarnacji Kjabdzie Tengi Rinpoczego. Spisał wówczas list-przepowiednię, zawierający wskazówki, które pojawiły się w tej wizji. 24 lutego o godz. 10.45 wręczył go Drubłangowi Sangje Njenpie Rinpoczemu w obecności całego zarządu klasztoru Bencien.
Wykłady "Podstawy buddyzmu"

Zapraszamy na wykłady z podstaw buddyzmu, oparte na dziele Gampopy "Ozdoba Drogocennego Wyzwolenia". Wykłady odbywają się dwa razy w miesiącu, zawsze w sobotę o godz.18:00 w gompie na ul. Św. Marcin 34/25. Obecnie trwa przerwa wakacyjna. Wykłady będą kontynuowane po wakacjach, we wrześniu br. Terminy wykładów znajdziesz TUTAJ
 
Wizyta Lamy Rinczena w Poznaniu 15-17.04.2016

Program wizyty Lamy Rinczena Poznań 15-17.04.2016   
 
Piątek  15.04.2016 
godz. 18:00 – wykład – Znaczenie Guru Jogi, relacja Lama uczeń
 
Sobota 16.04.2016
godz. 10:00 – wykład - Znaczenie Guru Jogi, relacja Lama uczeń 
godz.14:00 – wykład - Znaczenie Guru Jogi, relacja Lama uczeń 
godz. 18:00 – wykład - Znaczenie Guru Jogi, relacja Lama uczeń 
Aktywność sangi poznańskiej przy wizycie Sangtera Rinpocze

Tse thar - darownie życia
Tydzień temu w sobotę 27 lutego wraz z Wielce Czigodnym Sangterem Rinpocze uwolniliśmy ryby przeznaczone do zabicia, wypuszczając je do jeziora. Mogliśmy cieszyć patrząc na pierwsze uczucie wolności, kiedy wcześniej kompletnie zdezorientowane, wyłowieniem, przerzucaniem, zmaltretowaniem przy zakupie w końcu ryby poczuły swobodę. Niestety zakup ryb odbywa się w warunkach bez cienia współczucia, trudno temu zaradzić , nawet nie zdajemy sobie sprawy, jakiego cierpienia codziennie doznają tysiące ryb przeznaczonych do handlu, gdzie raczej nikt nie dba o to , by do miejsca docelowego zapewnić im jakiś choćby minimalnie pasujący pojemnik  z wodą. Większość ryb, które opuszczała miejsce zakupu, wyjeżdżała w plastikowych workach lub skrzyniach, bez kropli wody, jeszcze wciąż żywe. 
Idź do strony  [1] 2 3 ... 9 10 11